Vinyl

Vynilové podlahy nahrazují PVC podlahy hlavně díky jejich ceně a odolnosti.Vinylová podlaha je ve své podstatě velmi podobná právě PVC podlaze. Hlavní rozdíl spočívá především v odolnosti. Vynilová podlaha je mnohem více odolná, pružná a pevná než PVC, protože je vyrobena z mnohem tužšího materiálu. Nevýhodou vynilové podlahy je její náročnost na pokládku. Vynilová podlaha se pokládá jako jednotlivé dílce a proto je tento proces lepení více časově náročnější. Tento způsob pokládky ale přináší pozitivum ve formě lepší údržby. Jednotlivé dílce jsou vyměnitelné a pro opravu určité části podlahy stačí vyměnit jen konkrétní dílce. Vynilová podlaha se v poslední době stává v České Republice velmi populární právě díky její zatížitelnosti a jednoduchým opravám. Protože se jedná o poměrně novou technologii je třeba se spokojit s dostačující avšak omezenou nabídkou. Tento druh podlahy se hodí například do domácností s zvířecími mazlíčky a v prostředí, kde je vyžadována odolnost proti vlhkosti. Další příjemnou vlastností podlahy je zvuková izolace.

Nezávazná poptávka

Způsob pokládky

Pokládá se na zcela čistý a rovný povrch bez jakýchkoli nečistot a drobných kamínků. Je zde i možnost přilepení. Nejsou nutné přechodové lišty. Pod Vynil lze bez problému instalovat také podlahové vytápění díky tepelné odolnosti vinylu.

Zátěžové vlastnosti

Jak již bylo zvýšeno výše, hodí se do domácností, kde jsou přítomni domácí mazlíčci. Je možné instalovat i např. do koupelny, protože Vinylová podlaha je odolná proti vlhkosti. Výborná je také zvuková izolace.

Výroba a materiál

Jedná se o heterogenní podlahovou krytinu z tvrzeného PVC. Je složena z několika postupně na sebe nalisovaných vrstev. Některé Vynilové podlahy jsou mimo jiné vybaveny také PUR vrstvou, která chrání podlahu, zabraňuje špinění a zjednodušuje údržbu.

Vynil je velmi pěkný a praktický. Odolá vaším mazlíčkům.

Vyberte si z naší nabídky Vynilových nebo PVC podlah. Stačí vybrat materiál a domluvit si s námi schůzku. Vše zaměříme zkalkulujeme a nainstalujeme v co nejkratším čase a bez zbytečných problémů.

Podívat se do katalogu podlah

PVC

Velmi známou kategorií v kategorii moderních podlahových krytin je PVC, které mnoho zákazníků nazývá také lino. Když se řekne lino neboli linoleum, většina našich zákazníků si představí jednoduše roli co se rozbalí na podlahový podklad a je hotovo. Pravdou je že instalace je v případě PVC i Linolea stejná, a to pouhým rozbalením role, avšak je zde závažný rozdíl v materiálu. PVC je v podstatě pouze úspěšnou náhražkou pravého linolea a to hlavně díky jeho ceně. Samotné linoleum je přírodní materiál vyráběný především z lněného oleje. Díky jeho ceně pravé přírodní linoleum ustoupilo do pozadí a vystřídalo ho PVC neboli polyvinylchlorid, který je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světe. Jak již bylo zmíněno výše, hlavní výhodou PVC je jeho jednoduchost na pokládku. Role je jednoduše rozbalena a PVC je instalováno okamžitě po zajištění podkladu. Problém samozřejmě nastává v případě opravy lina u něhož je poškození poměrně častější něž u vynilu, kdy je třeba vyměnit celý dlouhý lys PVC role. Tato nevýhoda je však kompenzována nízkými pořizovacími náklady.

Nezávazná poptávka

Způsob pokládky

Ve většině případů je PVC přilepeno k podlaze. Podklad musí být rovný a hladký, jakákoliv nerovnost dříve nebo později obrazně řečeno „vyplave na povrch“. Pokud jsou instalovány menší plochy – není třeba lepení

Zátěžové vlastnosti

Podobně jako koberce se dělí na bytové a zátěžové. Bytové disponují velkým výběrem dekorů včetně imitací dlažby a dřeva. Zátěžové má menší výběr, avšak je díky své odolnosti více praktické.

Výroba a materiál

Jak již bylo řečeno výše PVC je zkratkou pro polyvinylchloride, neboli umělou hmotu. Často dochází k záměně s linem neboli linoleem, které je vyráběno z přírodního materiálu. Technicky správné výrazy jsou PVC a Přírodní Linoleum.

PVC má velký věr a velmi rychlou pokládku

PVC disponuje nespočtem barev a dekorů včetně imitací dřeva a dlažby. Jedná se o nejpoužívanější materiál při pokládání dlažby, který přináší kompromis mezi odolností, rychlostí pokládky a variací dekorů.

Podívat se do katalogu podlah