Dřevěné podlahy – parkety

Dřevěné podlahy neboli masiv se rozdělují do několika kategorií – parketové vlysy, neboli často zvané také parkety, dále mozaiky a nakonec dřevěné lamely. Dřevěné podlahy jsou velmi žádané díky svojí dlouhé životnosti, která může být při správné údržbě vyšší jak sto let. Další velkou výhodou dřevěných podlah je její teplota – podlaha na rozdíl od laminátu nebo PVC nedrží chlad a dobře izoluje odspoda – tím pádem je na dotek velmi příjemná. Dřevěná podlaha má velmi dobré zátěžové vlastnosti, avšak v tomto ohledu je velmi důležitým faktorem povrchová úprava podlahy. Na dřevěné podlahy lze využít podlahové laky nebo olej, přičemž nejlepší ochranu poskytují dvousložkové ochranné laky. Dalším pozitivem u dřevěné podlahy je velmi podstatná renovace, která se právě u tohoto druhu podlahy provádí  velmi dobře např. známým broušením parket. Nejlépe se renovují parkety a mají také proto dlouhou životnost, poté mozaiky a nakonec dřevěné lamely.

Nezávazná poptávka
Dřevěné podlahy neboli parkety jsou skvělé a jsou to podlahy na celý život

Způsob pokládky

Dřevěné podlahy se nejčastěji lepí k pevnému podkladu. Výjimkou však jsou dřevěné masivní lamely dodávané s povrchovou úpravou, které lze montovat i jako plovoucí podlahy. U ostatního masivu se po montáži nanáší povrchová úprava – lak nebo olej.

Zátěžové vlastnosti

Co se zátěžových vlastností týče jsou dřevěné podlahy velmi flexibilní. V každém případě ale záleží na druhu použitého materiálu. Lepší zátěžové vlastnosti mají samozřejmě dřevěné podlaha z dubu, který se poškodí hůře. Na rozdíl od podlahy z dubu je zde smrková dřevěná podlaha, která se poškodí snáze.

Výroba a materiál

Dřevěné podlahy Vás opravdu neošidí. Jsou vyráběny z pravého dřevěného masivu a to jak z exotických dřevin, tak z klasických dřevin. Jejich materiál je pak tedy velmi odolný a vydrží dlouhou řadu let. Důležitým faktorem je také povrchová úprava – používají se oleje, laky nebo laky s UV filtry. Tyto oleje a laky se nanáší většinou až ve chvíli, kdy je podlaha již položena.

Pokládkou dřevěné podlahy se zabýváme již dlouhou řadu let. Kromě samotné pokládky, povrchové úpravy se také zabýváme renovací a to hlavně broušením parket a dále také distribucí. V případě pokládání dřevěné podlahy Vám zajistíme komplexní podlahářské služby od prodeje podlahových materiálů až po povrchovou úpravu.

Podívat se do katalogu podlah