Koberce pro Vaše pohodlí

Firma profipodlahy.eu provádí kromě instalací všech druhů podlah také oblíbené pokládání koberců. Koberce byli postupem času vytlačeny velmi oblíbenými plovoucími podlahami, pvc a vinylem. I přesto jsou dnes hojně instalovány a značná část zákazníků na ně nedá dopustit. Velkou výhodou koberců jsou jeho nízké nároky na pokládku. Koberce jsou velmi oblíbené díky své pohodlnosti a hřejivému doteku. Představa nádherného bílého koberce s dlouhým vlasem do kterého si můžete kdykoliv lehnout a užít si chvíli pohodlí a relaxu je přecijen lákavá. Luxus koberců je ale vykoupen jeho údržbou. Při polití, nebo jiném znečištění koberců či poškození vlasu nezbývá nic jiného než koberec vyměnit. Nejvyhledávanějším kompromisem se proto v poslední době stává koberec v kombinaci s plovoucí, dřevěnou nebo PVC podlahou. Tato kombinace vám zaručí praktičnost, ale také vysoké pohodlí, luxus a hřejivý dotek vašeho domova.

Nezávazná poptávka
Koberce pro Vaši rodinu nebo firmu - dopřejte si pohodlí a luxus

Způsob pokládky

Výhodou pokládání koberců jsou nízké náklady. Koberec může být položen volně na podlahu, čímž nedochází k modifikaci podlahy, ale hrozí riziko zvlnění. Dalším možným způsobem je lepení koberce k podlaze – tato instalace je vhodná především při pokládání kancelářského a zátěžového koberce na který jsou kladeny vyšší zátěžové nároky.

Zátěžové vlastnosti

Bytové koberce nejsou stavěny na velký provoz. Nejdůležitější vlastností bytových koberců je pocit z doteku, barevnost, vzor apod. U zátěžových koberců, především těch s kratším vlasem, je kladen důraz na praktičnost a odolnost. Existují ale i speciální kancelářské koberce, které přináší kompromis mezi zátěžovými vlastnostmi a estetičností.

Výroba a materiál

Drtivá většina koberců jsou vyráběny z umělých a syntetických materiálů. Nejběžnější materiály jsou polyester, poliamid, polyakryl, polypropylen. Všechny tyto materiály se liší kvalitou. Výhodou těchto materiálů je především cena, velká barevnost, tvarová stálost a antialergické vlastnosti. Vedle umělých a syntetických materiálů jsou zde přírodní koberce vyráběné z vlákna, bavlny, hedvábí a vlny.

Koberce zahřejí Váš domov. Dopřejte si pohodlné koberce.

Hledáte firmu na kterou se můžete spolehnout? Nevíte si rady s pokládáním koberců – přenechte to profesionálům. Jsme odborníci v oboru pokládání koberců a rádi Vám pomůžeme s výběrem, zaměření, pokládkou a konzultací v oblasti koberců. Neváhejte a vyberte si z našeho katalogu koberce, které se Vám nejvíce líbí.

Podívat se do katalogu podlah