Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy jsou velmi specifické a to hlavně díky způsobu jejich pokládky. Plovoucí podlaha není pevně spojená s podkladem a dá se říct, že na podkladu obrazně řečeno plave. Společnost profipodlahy.eu se zabývá pokládáním plovoucí podlahy již řadu let. Plovoucí podlahy se rozdělují dále do několika kategorií. Můžete vybírat z kategorií laminátové plovoucí podlahy, dřevěné plovoucí podlahy nebo z takzvaného plovoucího vinylu, přičemž každá z kategorií skýtá určité výhody ale i nevýhody. Hlavní výhody použití jakéhokoliv druhu plovoucí podlahy jsou především: příznivá cena, velký výběr materiálů, barevných variant a vzorů, možnost výměny poškozené lamely, snadná a rychlá montáž a poměrně velká odolnost. U laminátových plovoucích podlah je třeba mít na paměti fakt, že v případě poškození podlahy, je třeba vyměnit celý podlahový dílec. Výhodou dřevěné plovoucí podlahy je možnost jejího broušení a tím celkové renovace podlahy. Tato výhoda je ale kompenzována slabší odolností. Posledním nejmodernějším druhem je plovoucí vynil, který je se svými vlastnostmi velice podobný laminátové podlaze, avšak je zde výrazně snížena hlučnost při chůzi.

Nezávazná poptávka
Plovoucí podlahy - snadná montáž, vysoká odolnost, příznivá cena

Způsob pokládky

Pokládání plovoucích podlah je velmi rychlé, avšak vyžaduje praxi a zkušenosti. Nejdříve je pokládána parozábrana a kročejová izolace – což může být například pěnová role nebo dřevovlákno. Na tuto základní vrstvu je pokládána bez lepení plovoucí podlaha. Plovoucí podlaha tedy na podkladu zjednodušeně pluje a není s podkladem nijak spjatá.

Zátěžové vlastnosti

Zpravidla je plovoucí podlaha velmi odolný druh podlahy. Hodí se například i do domácností, kde se často pohybují domácí mazlíčci. Výhodou je především fakt, že při i při nenadálém poškození podlahy je možnost jednoduché opravy díky tomu, že podlaha pouze „plave“ na podkladu.

Výroba a materiál

Ve světě plovoucích podlah dominují tři druhy materiálu – laminát, dřevo a vynil. Laminátová a vinylová plovoucí podlaha jsou nejodolnější druhy podlahy. Méně odolné je dřevo, avšak narozdíl od vinylu nebo laminátu dovoluje celkovou renovaci metodou broušením. U vinylové plovoucí podlahy je důležitou výhodou také nízká hlučnost při chůzi po podlaze (vhodné např. pro domácí mazlíčky).

Plovoucí podlahy z laminátu, vinylu nebo dřeva. Každý skýtá jiné výhody či nevýhody.

Pro správnou instalaci a bezproblémové fungování plovoucí podlahy je zapotřebí pokládky od zkušených podlahářů. Tím se zamezí špatné pokládce, která může vést v vystříškování či rozlezení spár na podlaze. Přenechte pokládku profesionálům od profipodlahy.eu. Zajistíme Vám velký výběr sortimentu, poradenství, zaměření a kalkulace zdarma.

Podívat se do katalogu podlah